Výstavy, svody, bonitace

Mezinárodní výstavy (CACIB) v ČR - v roce 2016

Název : Místo : Datum :
Mezinárodní výstava psů DUO CACIB Brno Brno 6.2.2016
Mezinárodní výstava psů DUO CACIB Brno Brno 7.2.2016
Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích České Budějovice 23.4.- 24.4.2016
Mezinárodní výstava psů Praha Praha 30.4. - 1.5.2016
Mezinárodní výstava psů Litoměřice Litoměřice 28.5. - 29.5.2016
Intercanis Brno Brno 18.6. - 19.6.2016
Interdog Bohemia Mladá Boleslav Mladá Boleslav 13.8. - 14.8.2016
Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích České Budějovice 8.10. - 9.10.2016
Mezinárodní výstava psů Praha Praha 29.10.2016
Mezinárodní výstava psů Praha Praha 30.10.2016

 

Národní výstavy (CAC) v ČR - v roce 2016

Název : Místo : Datum :
Hanácká národní výstava psů Brno 9.1.2016 - 10.1.2016
Národní výstava psů Ostrava Ostrava 9.4.2016 - 10.4.2016
Národní výstava psů Klatovy Klatovy 11.6.2016 - 12.6.2016
Národní výstava psů v Mladé Boleslavi Mladá Boleslav 16.7.2016 - 17.7.2016
Moravskoslezská národní výstava psů Brno 24.9.2016 - 25.9.2016-------------------------------------------------------------------------------------

 

5.10.2014 - Bonitace hovawartů v Bochovicích u Třebíče - Dejzi

Do Bochovic jsme přijeli  v sobotu odpoledne, abychom viděli, co nás bude následující den čekat. Shlédli jsme na živo povahové testy bonitovaných psů a ve vedlejší hale posuzování exteriéru a odběr vzorků pro genetické profilování. Spadl mi kámen ze srdce, že už se neberou vzorky z tlamy psa ostrým kartáčkem, při kterém, prý, psi řvali jak o život, ale špachtličkou s vatovým koncem. Dejzinku jsme také vyvedli do polí na procházku a trošku jsem s ní pocvičila ZOPkovou poslušnost na place. Pak jsme se ubytovali v ubytovně Dog centra a protože jsme nevěděli, že pes může být na ubytovně jen v kennelce (ačkoli jsme se provozovatele na podmínky ubytování v mailu čtvrt roku do předu ptali), Dejzinka spala v autě. Auto jsme zaparkovali před oknem našeho pokoje, abychom ji měli na očích.

Dejzinka se v neděli probudila ve velmi dobré a veselé náladě, šli jsme na krátkou procházku a ještě jsme si trochu pocvičili aportek. Všechno jí šlo skvěle. Pak nastala hodina H a začlo zahájení, my šli z 11 psů jako desátí. Tak jsme si ještě poslechli několik hodnocení z povahového testu a pozorovali několik posouzení exteriéru a pak si šla Dejzi ještě chvilku odpočinout do auta.

Před nástupem na povahový test jsem byla poněkud vynervovaná a nepomáhalo ani uklidňování - no, když neudělá, tak neudělá, svět se nezboří - . Protože jsem si uvědomovala, že bych mohla znervoznit i Dejzi, po nástupu na plac jsem si řekla, dlabu na to, nějak to dopadne. Dejzinka vykonala test nad mé očekávání (ano, jsem spíše pesimistka  :) ) velmi dobře, s celkovým počtem bodů 85. V exteriéru byla hodnocena taky velmi pěkně, rozhodčí Adlt jí vytkl jen měkké nadprstí a prý má níže nasazený ocas (noooo, ... nemyslím si :) ). Byl velmi nadšený z uší, kteréžto má Dejzinka excelentní. Celkový bonitační kód: 4/1a/K4, L6, N2/S .

Dejzinka je chovná!!!! Splnil se mi dlouholetý sen :)

 ( foto:www.hovawart.cz)


 

17.5.2014 - Klubová výstava hovawartů v AC Knížecí rybník u tábora - posuzovala dánská rozhodčí Heidi Oppliger. Nevídaná konkurence - ve třídě otevřené - feny 35 fen!!! Dejzi skončila na 3. místě = výborná 3. ! Huráááááá. Nutno dodat,že jsem jí to já zkazila, běhání v kruhu jsem neudýchala . Paní rozhodčí ještě na závěr k nám přišla, že se jí Dejzinka líbila, ale chtělo by to rychlejší pohyb. Hahááá, já už viděla andělíčky, nedala bych už v ten moment ani kolo navíc; ale musím jít do sebe a trénovat.

                                                         (foto:www.hovawart.cz)

Posudek:

"černá fena, 2 roky stará, tmavé oko, hlouběji posazené ucho, kompletní nůžkový skus, silná kostra, korektní zadní úhlení, vpředu úzká, v pohybu oboustranně užší, harmonický pohyb s dobrou horní linií, korektní hlava a srst"


 

1.9.2013 - Krajská výstava Dolní Benešov 2013

- mezitřída , posuzoval polský rozhodčí Andrzej Kot

V mezitřídě jsme měli jednu konkurentku a s vítězkou tř. otevřené (další 2 konkurentky) Megie  z Páralovy zahrady  jsme svedli boj o titul Krajský vítěz.

Posudek: " Silná tělesná stavba, výborné proporce, pěkná samičí hlava, standardní chrup, velmi dobrá hrudní a spodní linie, předhrudí dobře vyvinuté, dobře zaúhlené končetiny, srst a barva standard, velmi dobrá v pohybu." = VÝBORNÁ 1, Vítěz mezitřídy, KRAJSKÝ VÍTĚZ.


 


 

11.8.2013 - Krajská výstava Ostrava 2013

- mezitřída , posuzovala Mgr.Božena Ovesná

Dejzi získala známku VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ  MEZITŘÍDY . Titul Krajský vítěz nám unikl s konkurentkou a vítězkou třídy otevřené - Megie z Páralovy zahrady, protože Dejzi nechtěla běhat na dunivém pontoně, na kterém se předvádělo. Doma jsme zjistili proč - Dejzinka začala hárat. Na další výstavě za 14 dní jsme nad Megie už vyhráli  .


 


 

27.4.2013 - Krajská výstava Vyškov 2013

- třída mladých , posuzoval Josef Hodan

Jelikož jsem byla t.č. v rekovalescenci po operaci, jel vystavit Dejzinku (a vůbec psa po prvé ve svém životě) na výstavu můj manžel. A byl vynikající, vyhráli tituly nejen s Dejzinkou,ale i s dalšími našimi pejsky - čivavami.

Posudek: " ušlechtilá hlava, tmavé oko, výborně utvářená hruď, dobré úhlení zadních končetin, výborné chody, velmi dobré osrstění"  = VÝBORNÁ 1, VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH


 

13.4.2013 jsme s Dejzinkou zahájili předváděcí kariéru na svodu hovawartů ve Štěpánově. V přípravě jsme nezaháleli, tréning ukázání zubů, skusu ani postoj jsme nepodcenili a Dejzinka se na svodu pěkně předvedla. Dostali jsme doporučení, abychom Dejzi ještě více vykrmili, což pro naši papkalenu není problém, hned jsem jí objednala krmení pro aktivní psy a ještě škvarky.

Dejzinka  získala nádherný kód: 5/1a, 4a .


 

 Výška: 60 cm

Celkový vzhled: 5 ... odpovídající

Barva: 1a ...černá

             4a ...bílé znaky v toleranci (Dejzi má malý flíček na krku)

Popis: A s ... skus nůžkový

D s ...oko tmavé

E s ...ucho standartní velikost

H s ...formát - délka těla standard

N s ...ocas standartní

------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------

Červen 2012 - s  výstavní kariérou ELITE Katveri končíme - vzhledem k vrozené zdravotní vadě - obě kyčle DKK stupeň 2/2 (neboli C/C).  

---------------------------------------------------- 

15.4.2012 posuzoval na Národní výstavě v Ostravě třídu mladých polský rozhodčí Zamoyski. V konkurenci 11 fen jsme obsadili 3. místo - Elite Katveri byla VÝBORNÁ 3.        

-----------------------------------------------------

14.4.2012 jsme s Elite absolvovali velmi úspěšně SVOD MLADÝCH ve Štěpánově.

Získala kód 5/2a.

(foto www.hovawart.cz)

Výška: 61 cm

Celkový vzhled: 5 ... odpovídající

Barva: 2a ...černá, znaky standartní

Popis: A s ... skus nůžkový

D s ...oko tmavé

E s ...ucho standartní velikost

H s ...formát - délka těla 115% kohoutkové výšky

N s ...ocas standartní

------------------------------------------------------

Dne 4.2.2012 jsem Elitku předvedla na první mezinárodní výstavě - DUOCACIB v Brně.

Ve třídě mladých získala Elitka od české rozhodčí Jany Svobodové ocenění - VÝBORNÁ 3.

Druhý den 5.2.2012 posuzoval na DUOCACIBU v Brně mladé feny rozhodčí pan Hořák a ten se Elitce ale nelíbil. Odmítla mu ukázat své krásné zuby (po několika minutách se to povedlo násilím) a hudrala na něj, kdykoliv se přiblížil do její blízkosti. Obsadili jsme v konkurenci 4 fen 2. místo, Elitka získala ocenění VELMI DOBRÁ 2.

------------------------------------------------------

 

Dne 24.9.2011 se Elitka zúčastnila své první výstavy v životě - Klubové výstavy hovawartů v nádherném výcvikovém areálu Bedea v Kroměříži-Kotojedech.

Ve třídě štěňat získala Elitka od rakouské rozhodčí Gabriele Stastny ocenění - VELMI NADĚJNÁ 3. a získala krásný zlatý pohár a Diplom. Sponzor výstavy Happy Dog nám také věnoval pytlík granulí pro štěňata.


 


 

…........................................